Urologické problémy
Zde je stručný souhrn vodoléčby na rozličné obtíže.
Bílkoviny v moči (Albuminuria): Horký zábal a další léčby vyvolávající pocení, aby docházelo k nestálé aktivitě - opakovat každé 2-4 hodiny.
Inkontinence (neudržení moči): Masážní sprchy na záda, sedavé koupele na 15-30 minut.
Příliš kyselá moč: Hodně ovoce a pití vody zvláště před polednem.
Zadržování moči: Horký zábal a poté v suchu vypotit.
Noční unikání moči: Přídavná sedavá koupel. Sedět v teplé vodě a přídavat víc a víc, nohy ještě v teplejší a také přidávat po dobu 3-8 minut. Hlava ať je v chladu za pomocí obkladu na čelo a krk. Ukončit politím studenou vodou od pasu dolů.
Močopudné bylinky
Toto jsou bylinky, které pomáhají k správnému protékání moči. Ať je problém s močovým ústrojím jakýkoliv, hlavním cílem je, aby lépe protékala moč. Takto se ledviny samy vyčišťují. Z tohoto důvodu pij velké množství tekutin (dobrá voda, čerstvé šťávy - ne průmyslově zpracované) a užívej diuretické (močopudné) bylinky.
Čaj z listů kukuřice seté se nechá 5-10 minut luhovat, nebo je možné užívat tinkturu třikrát denně půl čajové lžičky či kapsle se sušenou bylinkou
Celérová semínka působí na ledviny. Jez sušenou petržel rozmixovanou na prach (kořen i nať) Jez hroznové víno. Výborným diuretikem jsou sušené jalovcové plody. Používej syrovou cibuli. Udělej si často salát z čerstvých rajčat, cibule, česneku a citronové šťávy.
K podpoře vyměšování umixuj stejný díl fenyklového kořene (prodává se mezi zeleninou), celerového kořene, petrželového kořene a chřestu. Nech luhovat v hrnku a půl vroucí vody. Pij každý den, nepřislazuj a každý doušek pořádně prosliň.
Tady je úžasná močopudná kombinace: Půl čajové lžíce sušených jalovčinek, kořen pampelišky a špetku janovce metlatého (bylinku, ne domácí metlu:-) dáme do hrnku vody a vaříme na nízkém plameni, dokud nemáme jen poloviční množství tekutiny - půl hrnku. Přeceď, dej do sklenice a užívej 2 polévkové lžíce třikrát denně.
Zde jsou další známé močopudné byliny: Většinu z nich najdete běžně v obchodech. Řepík, chřest, topol velkolistý, dřišťál, bobule vavřínu, rdesno hadí kořen, černý hloh, sadec prorostlý (Eupatorium perfoliatum), Barosma betulina (Buchu), řešetlák krušina, lycopus virginicus, lopuch, heřmánek, šanta kočičí, celér, larrea divaricata, cikorka, kukuřice, pampeliška, oman pravý, fenykl, cibule, hroznové víno, jalovec, pepřovník, jitrocel, proskurník, starček, divizna, chininovník, dýňová semínka, plicník lékařský, šroucha zelná, ředkvička, sassafras, šťovík menší, kokoška pastuší tobolka, šťavel, vratič obecný, kozlík lékařský, sporýš lékařský, semínka z vodního melounu, dub bílý, bílý yam, řebříček obecný.