Vaše vzkazy
Z našich článků
Léčby a postupy


Následující léčby a postupy jsou doporučeny, používány a mnohokrát ověřeny různými světovými lékařskými představiteli. Mezi nimi je to Mudr. John Harvey Kellog, Mudr. J.C.Jackson, Mudr. Agatha Thrash, Mudr. Georgie Knapp Abbott, Mudr. Kathryn Jensen-Nelson, Mudr. A RnDr. Charles S. Thomas, Bc a RnDr Mary C. Noble, Mudr. Johne Tilden, Mudr. Hubert O. Swartout, Mud.r F.M. Rossiter, , Mudr. Ernst Schneider atd.
Mohl by být uveden dlouhý seznam všech těch "obyčejných" lidí, jejichž znalosti, zkušenosti a informace nejsou o nic nižší. Záleží jen na vás, zda uvedené postupy přijmete, naučíte se je aplikovat, používat a následně jimi pomáhat druhým. Protože ten, kdo se o své poznatky dělí s ostatními, nepomáhá jen druhým, ale hlavně sám sobě.
Uvedené postupy, stejně jako léčby, jsou variabilní, jednoduché a účinné. Podstatné je si uvědomit, že chceme pomoci tělu se s problémem vypořádat a ne ho jen přehlušit a odložit jeho silnější propuknutí na pozdější dobu. Někdy to bude chtít udělat ve svém životním stylu radikální změny, které se však bezesporu mnohonásobně vyplatí.
Přesto zůstává pravda, že je lepší nemocem předcházet než je léčit.


Domácí přírodní léčba - Léčby a postupy

Spánek



Paul. C Bragg, M.D., Ph.D.

Přírodní lidé vstávají za svítání a první ranní hodiny každého dne tráví fyzickou činností. Asi tak kolem poledne jedí své největší jídlo; potom okamžitě uléhají  a odpočívají, ať už si jen lehce zdřímnou, nebo opravdu usnou. (Stejně to dělají i miminka a malé děti v současné době). Asi tak za hodinu se probouzejí osvěženi, připraveni na druhou polovinu dne. Potom jsou zase činorodí až do soumraku a spát chodí se západem slunce: Tak je přírodní člověk 12 hodin ve stavu bdělém a 15 hodin tráví spánkem.
Moderní, civilizovaný člověk vstane a celý dlouhý den je pod vysokým tlakem. Jeho den je plný stresů, napětí, starostí a trápení. Každodenní „schrupnutí si“ či „siesta“ - to je něco, co nemá v jeho denním programu místo. Aby to vydžel, celý den se láduje povzbuzujícími prostředky – kávou, čajem, alkoholem, cigaretami, nadbytečným množstvím cukru, sladkostmi, zmrzlinami – vším, co udrží jeho tělo ve „sladěné harmonii“.
Žije v moderní době a vnoci ho udržují vzhůru zářivá světla. Všechny jeho zábavy a povyražení začínají v noci. Noční kluby rozsvěcují svá světla, kina ho lákají na vzrušující příběhy, televize, rádio, večírky: Vše je zdánlivě přizpůsobeno tomu, aby ho to povzbudilo. Místo toho, aby šel spát, stále se někam řítí v honbě za iluzí nazvanou „štěstí“.
Když se cítí unavený a ospalý, může si vzít tabletu, která ho udrží vzhůru, nebo může vypít šálek silné kávy, nebo sklenku jedovatého alkoholu. Neustále napíná svůj nervový systém – dělá všechno, co má katastrofické účinky na srdce!
Moderní člověk má nervy rozdrásané a zdecimované tak, že když chce konečně jít spát, často už nemůže ani usnout. Výsledkem potom je, že veřejnost polyká tuny prášků na spaní a utišujících léků, kterými se pokouší klidnit svůj rozrušený nervový systém.
Moderní člvoěk chodí ve své kleci pořád dokola a nemůže najít dvířka úniku! Jaký div, že navíc k nárustu srdečních chorob máme v ústavech pro duševně nemocné víc lidí, než tomu kdy v historii bylo? Tyto ústavy jsou nyní tak přeplněné, že představují jeden z největších problémů dneška.
Nemůžete mít nikdy silné srdce, klidnou mysl a zdravý nervový systém, jestliže si nedopřejete dostatek dobrého, klidného a posilujícího spánku.
Spánek je první nezbytnost při budování a udržování silného a vitálního organismu.
Spánek je ještě důležitější než jídlo! Člověk může být bez jídla několik dní, dokonce vydrží i mnoho týdnů, když je to třeba a nic vážného se mu nestane, jestliže před hladověním byl dobře živen a jestliže po skončení hladovky zase dodá tělu správnou výživu; ale nikdo nemůže „hladovět“ po spánku víc než pár dní, protože mu jinak hrozí vážné zdravotní problémy.
Člověk může sotva vydržet celý týden bez sebemenšího spánku. V dávných dobách byli v Anglii zločinci odsouzení na smrt „popravováni“ tím, že jim byl odpírán spánek; stejný způsob znali v Číně. Vynucená nespavost se ve skutečnosti používala v Číně jako způsob mučení – a je daleko větším postrachem než ostatní metody. Lidé, vystaveni této tvrdé a hrůzostrašné zkoušce, vždycky umírají, protože se vlastně zblázní … Tyto důkazy až příliš dobře dokreslují nevyhnutelnou nutnost spánku!
Kolik spánku potřebujeme? Těžko můžeme stanovit jednotné pravidlo, protože potřeba spánku se u jednotlivců liší. Nepochybně většina lidí potřebuje asi 7-8 hodin spánku denně, někdo víc, obzvláště ženy a děti, které v mnohým případech potřebují 9-10 hodin spánku denně, někdy třeba i víc. Řekl bych, že obecně platí, že 8 hodin spánku denně je nezbytně nutná délka, chceme-li mít silné srdce; a nejméně 1 až 2 hodiny tohtoo spánku bychom si měli dopřát před půlnocí. Jedna hodinu spánku před půlnocí vydá za 3 hodiny spánku po půlnoci.
Měli bychom spát v místnosti s křížovým větráním. Když to dovolí počasí, měli bychom spát co nejméně oblečení a používat oddělné oblečení na noc, které nás nikde neškrtí. Měli bychom spát bez polštáře, ale jestli ho potřebujete, vezměte si měkký malý polštářek, abyste neměli hlavu moc vysoko. Jinak totiž musí srdce vypumpovávat krev příliš vysoko a ještě působit proti zemské přitažlivosti.
Chcete – li si dopřát posilující spánek, musíte získat vládu nad svým líným tělem, které chce často usnout postaru. Spánek ve skroucené poloze na příliš měkké matraci, nebo spaní takovým způsobem, že si blokujete proudění krve – to není posilující spánek.
Měli byste spát na pevné matraci, nebo – pokud máte příliš měkkou, si pod ni dát prkno. Tím umožníte svalům, aby se přirozeně protáhly, a taky uvolníte tlak na vnitřní orgány.
Když cestuji po světě se svými přednáškami, často si dávám matraci na zem, protože je tak mnohem pevnější. Zdá se, že některé špičkové světové proslulé hotely raději investují peníze do okázalých vstupních hal, než by je daly na pořízení pevných matrací. Ale i v mnohých domácnostech, které jsem měl možnost navštívit, jsem často objevil proležené, staré matrace, ale nové auto v garáži.
Ve svém domově jsem si dal udělat spací plochu. Je to jenom kus plochého prna se 4 nohama na bobří kožešině a přes to je položená pevná amtrace. Možná vám bude několik nocí trvat, než si zvyknete, že vás všechno tlačí – ale vaše tělo vám bude vděčné.
Cestuji po celém světě ve vlacích, letadlech, na lodích, v autobusech a autech, a vždycky používáním jemné pěnové ucpávky do uší, abych se izoloval od nezbytných zvuků a hluku. Myslím, že je absolutně nutné spát na místě, kde je ticho. Dokonce i když třeba usnete tam, kde je všude kolem vás hlučno, s ucpávkami v uších, vibrační působení hluku se přímo podílá na ovlivňování vaší srdeční činnosti, krevního oběhu a nervového systému.
Jestli opravdu chcete mít silné srdce a odolný nervový systém, zdřímněte si uprostřed dne. Když si dopřejete hodinový odpočinek uprostřed dne, nebo jakkoliv jinak dlouhou chvilku ušetřeného času, je to, jako kdybyste začínali dvakrát jeden den, protože když se probudíte po poledním spánku, máte nastřádáno obrovské množství energie v nervové soustavě. Podle mého názoru měli lidé v Mexiku, Jižní Americe, Španělsku, Franciia Itálii správný nápad, když si chtěli uzákonit, že se od 12 do 14 hodin nikde nebude pracovat.
Spánek a odpočinek jsou opravdu důležité, když si chceme vypěstovat silné  tělo a výkonné srdce!
Naše zdraví - Stránky o zdravém životním stylu a duchovním životě. (c) 2007    nasezdravi@seznam.cz
Další články
Akné
Kožní vyrážky jsou často způsobeny kozumací velkého množství masa, bílého cukru, denaturované mouky (ne celozrnné a čerstvě pomleté), vajíček a stimulantů (k tomu patří i koření), nebo také nedostatkem zdravé stravy jako je čerstvá zelenina, celozrnné potraviny, ovoce, ořechy a luštěniny. Kožní problémy často následují nebo se objeví při problémech s plícemi nebo tlustým střevem. Celý článek najdeš zde


Alkoholová závislost
Alkohol je dobrý podvodník: člověk se cítí šťastný, když je mu mizerně, a silný, když je slabý. Ničí to jeho játra, kazí manželství, ubližuje dětem, nabourává jeho zaměstnání, zkrátka alkohol dělá z člověka „flákače“. Celý alkoholový průmysl by měl být zakázaný, protože pouze dělá z lidi hlupáky za velké peníze. Celý článek najdeš zde


Deprese
Deprese může být zapříčiněna ztrátou milované osoby nebo zaměstnání, alergií na nějaké jídlo, hypoglykémii, problémy v prostředí, kde se nacházím, nebo období menopausy. Může to být cokoliv, co naruší u člověka význam hodnoty, stability, bezpečí nebo efektivnosti.
Čtyřicet procent lidí trpících tímto problémem má jednoho nebo oba rodiče, kteří tím také trpí. Celý článek najdeš zde


Lupy
Často se to stává těm, kteří mají mastné vlasy, jelikož takhle jsou náchylnější ke vzniku povrchového akutního nebo chronického bakteriálního prostředí na kůži.
Příčinou je, že mazové žlázy produkují více mazu. Tento maz slepuje dohromady buňky a kůži. Nadbytek produkce mazu může být způsoben nedostatkem některých z živin. Celý článek najdeš zde


Brambory
Správně biologicky pěstované brambory, nejlépe v písčité půdě, mají jemnou chuť, která připomíná ořechy, ale není tak výrazná. Brambory můžeme jíst i syrové, 3x denně, aniž by se nám zprotivily, nebo abychom jimi byli přesyceni.
Jsou-li však brambory pěstované pomocí umělých hnojiv, chutnají odporně a škrábou v krku, musí to být tedy jedině brambory z vlastní zahrádky.  Celý článek najdeš zde


Vápník a zdravé kosti
Vápník je potřeba pro stavbu a obnovu kostí a zubů. Je podstatný pro funkci srdce a svalů. Chrání před vstřebáváním radioaktivního stroncia. Je potřebný pro srážení enzymů a krve. Je velmi důležitý v těhotenství a kojení. Urychluje všechny léčivé procesy. Pomáhá udržovat vhodný soulad mezi sodíkem, draslíkem a magnéziem. Je potřebný pro léčbu osteoporosy, snižuje vysoký krevní tlak. Zklidňuje srdeční funkce a má tendenci snižovat bolest. Celý článek najdeš zde


Využití a aplikace čárklu
Čárkl je velmi účinnou pomocí při průjmech, dyspepsii, střevních problémech, nadýmání, autointoxikaci, vředech a dalších často velmi vážných problémech zažívacího ústrojí. Také velmi pomáhá při páchnoucí stolici a zácpě, pokud se smíchá s olivovým olejem. Celý článek najdeš zde


Tea Tree Oil
Olej z čajovníku má dlouhou historii tradičního použití. Australští domorodci používali čajovníkové listy na kožní rány, popáleniny a infekce tak, že rozdrtili listy a aplikovali je na postiženou oblast.. Olej z čajovníku obsahuje terpenoid, který má antiseptické a antimykotické (proti plísňové) vlastnosti. Je charakteristický vysokým obsahem aktivní látky (terpinen-4-ol),  díky němuž je čajovníkový olej tak antimikrobiální. Celý článek najdeš zde


Měsíčková mast
Měsíčková mast vyrobená doma je naprosto rozdílná od ostatních přípravků s obsahem měsíčku běžně dostupných v obchodech či lékárnách. Díky svému složení a postupu je naprosto čistá a vhodná k aplikaci na jakékoliv místo na těle (např. i na intimní partie), a taky má uchovány všechny enzymy, vitaminy a jiné látky, které zaručují její léčivý proces. Celý článek najdeš zde


Horečková koupel
Na rozdíl od ostatních způsobů léčení, umělá horečka s sebou nepřináší žádné ochlazení, šok nebo toxické reakce. Horké koupele, i když jsou třeba jen krátké, stimulují imunitní mechanismus celého těla a léčí dokonce původce horečky. Největší nárůst neutrofilních bílých krvinek nastává jednu anebo dvě hodiny po ukončení koupele. Počet lymfocytů začíná narůstat o několik hodin později (dokonce někdy až po jednom dni) a to pokračuje po několik dalších dní. Celý článek najdeš zde


Parní lázně nohou
Sedni si na židli s odhalenými nohami, zbytek těla zakryj dekou nebo jinou přikrývkou. Na nádobu s horkou vodou dej dřevěné laťky a na ně polož chodidla. Nohy zakryj přikrývkou až na zem. Takto seď asi 15 až 20 minut. Nakonec si nohy osprchuj studenou vodou.  Celý článek najdeš zde