Vaše vzkazy
Z našich článků
Domácí přírodní léčba - Seznam nemocí
Naše zdraví - Stránky o zdravém životním stylu a duchovním životě. (c) 2007    nasezdravi@seznam.cz
Další články
Vydáno: 15.8.2007 
Alkoholová závislost


Příznaky:
Závislost, návyk na alkoholické nápoje. Deprese, dočasné vyřazení z běžené činnosti, kocovina, zatčení pro zločinnost, vředy, citové problémy, červenání ve tvářích, zapomnětlivost, bušení srdce, trávicí problémy, nespavost, problémy s močením, žloutenka, vysoký krevní tlak, rozvod, tvrdé drogy, otupění v extrémních situacích a jiné.
Příčiny:
Alkohol je vstřebáván přímo přes žaludeční stěny, bez trávení. Potom protéká krevním řečištěm do každé buňky těla, odkud vytahuje vodu. Toto oslabuje nebo zabíjí buňky. Nejhorší vliv má zvláště na játra, mozek a další zásadně důležité orgány. Většina alkoholiků jsou buď hypoglykemici nebo diabetici na hranici.
Navíc alkohol způsobuje mnohé výživové nedostatky. Tělo si myslí, že je dobře nakrmeno, jelikož 300ml alkoholu obsahuje 70 kalorií, i když v podstatě hladoví.
Játra pomalu štěpí alkohol na cukr. Tahle těžká úloha játra velmi oslabuje, a tak začíná degenerativní proces tohoto životně důležitého orgánu. Začíná se vytvářet jizvovitá tkáň, experti to nazývají cirhóza. Flámování (pití velkého množství po několik dní) může vést k srdeční arytmii.
Alkohol je dobrý podvodník: člověk se cítí šťastný, když je mu mizerně, a silný, když je slabý. Ničí to jeho játra, kazí manželství, ubližuje dětem, nabourává jeho zaměstnání, zkrátka alkohol dělá z člověka „flákače“. Celý alkoholový průmysl by měl být zakázaný, protože pouze dělá z lidi hlupáky za velké peníze.
Přirozená léčba:
Přestaň úplně pít veškerý alkohol. Začni jíst velmi výživnou stravu (v těchto případech je často nutné užívat přirozené potravinové doplňky s těmito živinami) a to hlavně na vitamin A, B komplex, D a K, dále zinek, železo, draslík, vápník a esenciální aminokyseliny, bioflavonoidy a dostatečné množství bílkovin. Mořská řasa Kelp je velmi důležitá pro tvou štítnou žlázu.
Vyhni se na delší dobu některým potravinám, které zvyšují chuť na alkohol u těch, kteří mu holdují. A to je mléko, pšenice, kukuřičné produkty, čokoláda, cukr a ostrá jídla.
Ani poté, co se zbavíš závislosti na alkoholu, nejez příliš mnoho cukru a nepij silnou kávu. Cukr pouze zvyšuje problémy s nízkým obsahem cukru v krvi. Dávej do svého těla výživné potraviny a necukruj si je.
Alkoholici mají nedostatek draslíku. Jedna polévková lžíce medu, namísto piva, dodá tělu část draslíku, který je vyčerpán díky alkoholu. Vysoký obsah draslíku také obsahuje polévka z bramborových slupek. Slupky by měly být asi centimetr tlusté; vnitřek brambor spotřebuj k něčemu jinému. Zalij slupky vodou, dobře povař, rozmixuj a mírně osol. Často by sis tuto polívku měl k jídlu udělat.
Jedna čajová lžička z 50-50 práškového čárklu (aktivní dřevěné uhlí) a medu pomůže opilému člověku, aby se probral.
Lidé, kteří jí dobrou výživnou stravu, mají menší předpoklad, že budou mít chuť na nějaké stimulanty nebo návykové látky. Jez zvláště syrové ovoce, zeleninu a ořechy. Ty obsahují hodně živin a vlákniny.
Pokud člověk jí maso, vrátí se mu chuť na alkohol, takže bude lepší, když přestaneš jíst maso. Začni pravidelně cvičit, nejlépe venku.
Skvělá kombinace, jak pomoci člověku, který se chce vzdát alkoholu, je brát aminokyseliny, tyrozin a tryptofan, spolu s vitamin B6, niacinem, chmelem, kozlíkem lékařským a mučenkou.
Je dobré pít čaj z jilmu.
Rozdrcený hořkoň (Quassia) pomáhá se zbavit chutě na alkohol. Dej jednu čajovou lžičku do hrníčku vroucí vody, zakryj a luhuj půl hodiny. Každé dvě hodiny vypij doušek. Buď s někým, abys neměl pokušení jít ven a koupit si zase tu proklatou věc.
Rozmixuj pomerančové slupky s vodou a trochu kajenského pepře. To pomáhá zbavit se chuti na alkohol.
Pití čaje z anděliky pomůže vytvořit odpor k alkoholu. Také při odvykové léčbě pomáhá čaj z heřmánku.
Čaj z chmele je obzvláště dobrý při stavech deliria.
Další přírodní prostředky:
Velkou pomocí při alkoholovém deliriu je neutrální mokrý zábal na celé tělo, stejně jako neutrální koupel a neutrální obklady. Velmi dobré je vyvolat zahřátí a pocení.
Pokud se alkoholik vzdá alkoholu jsou velkou pomocí výživné klystýry a současné pití vody, stejně jako vyčištění střev pomocí colonhydroterapie, kterou provádí různá odborná pracoviště.
Velmi užitečná je i parní lázeň, jelikož pocení pomáhá tělu zbavit se všech jedů.
Alkoholika je dobré dát do vhodného prostředí, izolace, kdy je někdy potřeba omezení svobody. Je potřeba vhodný vliv pro duševní a mravní uzdravení.
Pro vyloučení toxinů je dobré si dělat horké obklady na břišní oblast dvakrát denně, koupele, které vyvolají pocení, studené sprchy a každodenní otužování s následným třením rukavicí nebo ručníkem.






Akné
Kožní vyrážky jsou často způsobeny kozumací velkého množství masa, bílého cukru, denaturované mouky (ne celozrnné a čerstvě pomleté), vajíček a stimulantů (k tomu patří i koření), nebo také nedostatkem zdravé stravy jako je čerstvá zelenina, celozrnné potraviny, ovoce, ořechy a luštěniny. Kožní problémy často následují nebo se objeví při problémech s plícemi nebo tlustým střevem. Celý článek najdeš zde


Alkoholová závislost
Alkohol je dobrý podvodník: člověk se cítí šťastný, když je mu mizerně, a silný, když je slabý. Ničí to jeho játra, kazí manželství, ubližuje dětem, nabourává jeho zaměstnání, zkrátka alkohol dělá z člověka „flákače“. Celý alkoholový průmysl by měl být zakázaný, protože pouze dělá z lidi hlupáky za velké peníze. Celý článek najdeš zde


Deprese
Deprese může být zapříčiněna ztrátou milované osoby nebo zaměstnání, alergií na nějaké jídlo, hypoglykémii, problémy v prostředí, kde se nacházím, nebo období menopausy. Může to být cokoliv, co naruší u člověka význam hodnoty, stability, bezpečí nebo efektivnosti.
Čtyřicet procent lidí trpících tímto problémem má jednoho nebo oba rodiče, kteří tím také trpí. Celý článek najdeš zde


Lupy
Často se to stává těm, kteří mají mastné vlasy, jelikož takhle jsou náchylnější ke vzniku povrchového akutního nebo chronického bakteriálního prostředí na kůži.
Příčinou je, že mazové žlázy produkují více mazu. Tento maz slepuje dohromady buňky a kůži. Nadbytek produkce mazu může být způsoben nedostatkem některých z živin. Celý článek najdeš zde


Brambory
Správně biologicky pěstované brambory, nejlépe v písčité půdě, mají jemnou chuť, která připomíná ořechy, ale není tak výrazná. Brambory můžeme jíst i syrové, 3x denně, aniž by se nám zprotivily, nebo abychom jimi byli přesyceni.
Jsou-li však brambory pěstované pomocí umělých hnojiv, chutnají odporně a škrábou v krku, musí to být tedy jedině brambory z vlastní zahrádky.  Celý článek najdeš zde


Vápník a zdravé kosti
Vápník je potřeba pro stavbu a obnovu kostí a zubů. Je podstatný pro funkci srdce a svalů. Chrání před vstřebáváním radioaktivního stroncia. Je potřebný pro srážení enzymů a krve. Je velmi důležitý v těhotenství a kojení. Urychluje všechny léčivé procesy. Pomáhá udržovat vhodný soulad mezi sodíkem, draslíkem a magnéziem. Je potřebný pro léčbu osteoporosy, snižuje vysoký krevní tlak. Zklidňuje srdeční funkce a má tendenci snižovat bolest. Celý článek najdeš zde


Využití a aplikace čárklu
Čárkl je velmi účinnou pomocí při průjmech, dyspepsii, střevních problémech, nadýmání, autointoxikaci, vředech a dalších často velmi vážných problémech zažívacího ústrojí. Také velmi pomáhá při páchnoucí stolici a zácpě, pokud se smíchá s olivovým olejem. Celý článek najdeš zde


Tea Tree Oil
Olej z čajovníku má dlouhou historii tradičního použití. Australští domorodci používali čajovníkové listy na kožní rány, popáleniny a infekce tak, že rozdrtili listy a aplikovali je na postiženou oblast.. Olej z čajovníku obsahuje terpenoid, který má antiseptické a antimykotické (proti plísňové) vlastnosti. Je charakteristický vysokým obsahem aktivní látky (terpinen-4-ol),  díky němuž je čajovníkový olej tak antimikrobiální. Celý článek najdeš zde


Měsíčková mast
Měsíčková mast vyrobená doma je naprosto rozdílná od ostatních přípravků s obsahem měsíčku běžně dostupných v obchodech či lékárnách. Díky svému složení a postupu je naprosto čistá a vhodná k aplikaci na jakékoliv místo na těle (např. i na intimní partie), a taky má uchovány všechny enzymy, vitaminy a jiné látky, které zaručují její léčivý proces. Celý článek najdeš zde


Horečková koupel
Na rozdíl od ostatních způsobů léčení, umělá horečka s sebou nepřináší žádné ochlazení, šok nebo toxické reakce. Horké koupele, i když jsou třeba jen krátké, stimulují imunitní mechanismus celého těla a léčí dokonce původce horečky. Největší nárůst neutrofilních bílých krvinek nastává jednu anebo dvě hodiny po ukončení koupele. Počet lymfocytů začíná narůstat o několik hodin později (dokonce někdy až po jednom dni) a to pokračuje po několik dalších dní. Celý článek najdeš zde


Parní lázně nohou
Sedni si na židli s odhalenými nohami, zbytek těla zakryj dekou nebo jinou přikrývkou. Na nádobu s horkou vodou dej dřevěné laťky a na ně polož chodidla. Nohy zakryj přikrývkou až na zem. Takto seď asi 15 až 20 minut. Nakonec si nohy osprchuj studenou vodou.  Celý článek najdeš zde