Displazie děložního hrdla
Příznaky: Normální zdravé buňky děložního hrdla mají pravidelný tvar a velikost. Abnormální jsou v nepořádném uspořádání a označují displazii děložního hrdla (cervix)
Příčiny: Displazie děložního hrdla je změna povrchových buněk děložního hrdla, které mohou být buňkami rakovinovými. Používá se test Pap smear, aby se zjistilo, jestli buňky nejsou v prekancerozním stavu (předrakovinovém) nebo v dokonce stavu kancerozním (rakovinném). Protože rakovina děložního hrdla je dost běžná a někdy smrtelná, doporučují gynekologové ženám, aby si nechávali pravidelně kontrolovat stav děložního hrdla pomocí Pap smear testu. Existují tři stádia displazie: lehká, střední a vážná. Střední displazie se může vrátit do normálního stavu; ale vážná displazie může postoupit v rakovinou děložního hrdla, pokud se neléčí. Nejběžnější příčinou je přítomnost infekce. Musí být přeléčena jak žena, tak její partner.
Buňky z děložního hrdla jsou odebrány pomocí špachtličky nebo kartáčku a jsou poslány k mikroskopickému vyšetření.
Přirozená léčba: Ve srovnání se zdravými ženami ženy s displazií děložního hrdla mají v krvi nízké hladiny betakarotenu a vitaminu E. Pro doplnění betakarotenu jez zelené a žluté druhy zeleniny. A dle potřeby doplňuj vitamin E. Vitamín E obsahuje čerstvý za studena lisovaný lněný olej (nutno uchovávat v lednici). I jiné za studena lisované oleje obsahují vitamín E. Užívej jako lék a ne tepelně zpracovaný. Také klíčená semínka, ořechy a obilniny. Také zelená, listová zelenina.
Častým problémem je také nízká hladina selenu a nedostatek vitaminu C. Selen obsahují para ořechy, sladkovodní řasy, obilné klíčky, česnek a většina zeleniny pěstovaná v dobré přirozeně hnojené půdě.
Přidej také meď a to z ořechů (para ořechy, mandle, lískové, vlašské, pekanové).
Ženy, které mají málo vitaminu A, mají většinou abnormální výsledek Pap smear testu. Pokud je žena těhotná, neměla by brát velké množství železa. Je obsaženo v černé pravé melase. Dále meruňky, švestky, rozinky, řepa, sladkovodní řasy, broskve, listová zeleniny, ořechy, semínka, luštěniny.
Důležité je konzumovat dostatek kyseliny listové. A ta je v rýžových klíčcích, sojové mouce, pšeničných klíčcích, otrubách, různých fazolích, temně zelené listové zelenině, bílých bramborech, ořechách. Vysoká hladina kyseliny listové v krvi má preventivní účinek proti anbormalitě buněk děložního hrdla. Její účinky ovšem mizí, pokud žena užívá orální kontraceptiva - hormonální antikoncepci.
Důležitý je i obsah vitaminu B12.
Dovnitř pochvy je vhodné aplikovat čárkl, či rozetřený česnek (několik kapek) spolu s aloe vera gelem a kapkami Tea tree oleje pro zabránění či zničení infekce.