Nízký krevní tlak
Příznaky:
Většinou je jen pár příznaků, které nás upozorní na tento problém. Může se vyskytnout bolest hlavy, zkrácený dech, malátnost, neschopnost soustředit se nebo také trávicí problémy. Člověk se může cítit jako bez energie a malátný, když rychle vstane z lehu nebo sedu, k tomu patří i omdlévání, zamlžené vidění, bušení srdce, neschopnost vyřešit jednoduché problémy a špatné mluvení.
Příčiny:
Tlak, kterým krev putuje přes tepny, je nižší než normálně má být, což znamená, že krev přes tělo cirkuluje nedostatečně a ne tak účinně, jak by měla.
To je jedna z „nemocí“, za kterou jsou mnozí lidé velmi vděční, že ji mají. Vysoký krevní tlak je totiž zabijákem; nízký krevní tlak je pouze něco, s čím musíme žít. Krevní tlak pod hodnotami průměrného tlaku 110/70 a 140/90 je normální pro některé zdravé lidi a často se považuje za požehnání.
Jeden badatel, který zkoumal podivnou smrt papeže Jana Pavla I. (který měl nízký krevní tlak a některé další fyzické problémy), se ptal 30 lékařů a specialistů, jestli nízký krevní tlak ukracuje život. Každý z nich řekl, že to spíše život prodlouží než zkrátí.
Z tohoto důvodu zjistíte, že lékařské směrnice a rady hovoří relativně velice málo o nízkém krevním tlaku. Ale pokud se vysoký krevní tlak snižuje pomocí léčiv na nižší hodnoty diastolického tlaku, než je průměr (méně než 85 to druhé číslo), tak se zvyšuje riziko infarktu.
Naneštěstí se nízký krevní tlak může stát problémem, když je snížen přítok krve do mozku do takové míry, že dojde k závrati nebo k mdlobám.
V některých případech je nízký krevní tlak způsoben bídnou stravou, nějakou chronickou zhoubnou nemocí nebo jiným stavem, který nutně potřebuje léčbu sám o sobě. Může to být také příznak naprosto jiného problému, jako je třeba zvětšení štítné žlázy.
Nízký krevní tlak může být způsoben vedlejším účinkem předepsaných léků. Dále ledvinovými kameny, železem, nízkou hladinou cukru v krvi, potravinovými alergiemi, dehydratací, adrenalinovým vyčerpáním, podvýživou, nedostatečnou funkcí štítné žlázy, diabetickým poškozením nervů, což narušuje nervy, které řídí reflex krevního tlaku nebo jinou vysilující nemocí. Pokud člověk užívá diuretika (močopudné prostředky) déle, než je potřeba, může to u něho vyvolat příznaky nízkého krevního tlaku.
Akutní stav (náhlé snížení krevní tlaku) je výsledkem zranění spolu s velkou ztrátou krve nebo fyziologického šoku, jako je třeba srdeční infarkt.
Nízký krevní tlak se většinou určuje a prokazuje následovně: Krevní tlak se změří v lehu. Potom poté, co minutu stojíte, se změří znovu – a je prokázán pokles o 20 jednotek systolického (první číslo) tlaku.
Přirozená léčba:
Pokud je potřeba léčba, tak by měla spočívat v určení a odstranění problému příznaku nízkého krevního tlaku.
Třikrát týdně vypij sklenici řepové šťávy a jez řepu, abys oživil zpožďování krevního tlaku. Další oblíbené prostředky pro zvýšení krevního tlaku zahrnují pampeliškové listy, pampeliškový čaj, zázvorový kořen a zázvorový čaj se špetkou cayenského pepře.
Užívej vitamin C pro ulehčení trávicích problémů, vypij denně nejméně osm sklenic čisté vody. Důležitý je i vitamin B12 a vitamin E.
Jez česnek, který má tendenci normalizovat krevní tlak. Čerstvý česnek je dobrý kamarád, ať máš nízký nebo vysoký krevní tlak.
Zázvorový čaj je také velkým pomocníkem. Ginseng (druh léčivé rostliny) pomáhá normalizovat krevní tlak, jak vysoký tak nízký. Šalvěj povzbuzuje a stimuluje nadledvinky. Rozmarýn je všeobecným osvěžujícím prostředkem. Tymián (mateřídouška) osvěžuje a pomáhá posilnit organismus po fyzickém vyčerpání. Saturejka je oživujícím prostředkem pro nervy. Hloh normalizuje krevní tlak. Konvalinka oživuje srdce. Kafrová silice stimuluje dýchací ústrojí a srdeční činnost nervových center.
V noci načerpej dostatečný odpočinek.
Možná by jsi měl si nechat zjistit, zda ti dostatečně funguje štítná žláza. **konec**