Vaše vzkazy
Z našich článků
Domácí přírodní léčba - Seznam nemocí
Naše zdraví - Stránky o zdravém životním stylu a duchovním životě. (c) 2007    nasezdravi@seznam.cz
Další články
Vydáno: 3.8.2007 
Nízký krevní tlak



Příznaky:
Většinou je jen pár příznaků, které nás upozorní na tento problém. Může se vyskytnout bolest hlavy, zkrácený dech, malátnost, neschopnost soustředit se nebo také trávicí problémy. Člověk se může cítit jako bez energie a malátný, když rychle vstane z lehu nebo sedu, k tomu patří i omdlévání, zamlžené vidění, bušení srdce, neschopnost vyřešit jednoduché problémy a špatné mluvení.
Příčiny:
Tlak, kterým krev putuje přes tepny, je nižší než normálně má být, což znamená, že krev přes tělo cirkuluje nedostatečně a ne tak účinně, jak by měla.
To je jedna z „nemocí“, za kterou jsou mnozí lidé velmi vděční, že ji mají. Vysoký krevní tlak je totiž zabijákem; nízký krevní tlak je pouze něco, s čím musíme žít. Krevní tlak pod hodnotami průměrného tlaku 110/70 a 140/90 je normální pro některé zdravé lidi a často se považuje za požehnání.
Jeden badatel, který zkoumal podivnou smrt papeže Jana Pavla I. (který měl nízký krevní tlak a některé další fyzické problémy), se ptal 30 lékařů a specialistů, jestli nízký krevní tlak ukracuje život. Každý z nich řekl, že to spíše život prodlouží než zkrátí.
Z tohoto důvodu zjistíte, že lékařské směrnice a rady hovoří relativně velice málo o nízkém krevním tlaku. Ale pokud se vysoký krevní tlak snižuje pomocí léčiv na nižší hodnoty diastolického tlaku, než je průměr (méně než 85 to druhé číslo), tak se zvyšuje riziko infarktu.
Naneštěstí se nízký krevní tlak může stát problémem, když je snížen přítok krve do mozku do takové míry, že dojde k závrati nebo k mdlobám.
V některých případech je nízký krevní tlak způsoben bídnou stravou, nějakou chronickou zhoubnou nemocí nebo jiným stavem, který nutně potřebuje léčbu sám o sobě. Může to být také příznak naprosto jiného problému, jako je třeba zvětšení štítné žlázy.
Nízký krevní tlak může být způsoben vedlejším účinkem předepsaných léků. Dále ledvinovými kameny, železem, nízkou hladinou cukru v krvi, potravinovými alergiemi, dehydratací, adrenalinovým vyčerpáním, podvýživou, nedostatečnou funkcí štítné žlázy, diabetickým poškozením nervů, což narušuje nervy, které řídí reflex krevního tlaku nebo jinou vysilující nemocí. Pokud člověk užívá diuretika (močopudné prostředky) déle, než je potřeba, může to u něho vyvolat příznaky nízkého krevního tlaku.
Akutní stav (náhlé snížení krevní tlaku) je výsledkem zranění spolu s velkou ztrátou krve nebo fyziologického šoku, jako je třeba srdeční infarkt.
Nízký krevní tlak se většinou určuje a prokazuje následovně: Krevní tlak se změří v lehu. Potom poté, co minutu stojíte, se změří znovu – a je prokázán pokles o 20 jednotek systolického (první číslo) tlaku.
Přirozená léčba:
Pokud je potřeba léčba, tak by měla spočívat v určení a odstranění problému příznaku nízkého krevního tlaku.
Třikrát týdně vypij sklenici řepové šťávy a jez řepu, abys oživil zpožďování krevního tlaku. Další oblíbené prostředky pro zvýšení krevního tlaku zahrnují pampeliškové listy, pampeliškový čaj, zázvorový kořen a zázvorový čaj se špetkou cayenského pepře.
Užívej vitamin C pro ulehčení trávicích problémů, vypij denně nejméně osm sklenic čisté vody. Důležitý je i vitamin B12 a vitamin E.
Jez česnek, který má tendenci normalizovat krevní tlak. Čerstvý česnek je dobrý kamarád, ať máš nízký nebo vysoký krevní tlak.
Zázvorový čaj je také velkým pomocníkem. Ginseng (druh léčivé rostliny) pomáhá normalizovat krevní tlak, jak vysoký tak nízký. Šalvěj povzbuzuje a stimuluje nadledvinky. Rozmarýn je všeobecným osvěžujícím prostředkem. Tymián (mateřídouška) osvěžuje a pomáhá posilnit organismus po fyzickém vyčerpání. Saturejka je oživujícím prostředkem pro nervy. Hloh normalizuje krevní tlak. Konvalinka oživuje srdce. Kafrová silice stimuluje dýchací ústrojí a srdeční činnost nervových center.
V noci načerpej dostatečný odpočinek.
Možná by jsi měl si nechat zjistit, zda ti dostatečně funguje štítná žláza.       **konec**


Akné
Kožní vyrážky jsou často způsobeny kozumací velkého množství masa, bílého cukru, denaturované mouky (ne celozrnné a čerstvě pomleté), vajíček a stimulantů (k tomu patří i koření), nebo také nedostatkem zdravé stravy jako je čerstvá zelenina, celozrnné potraviny, ovoce, ořechy a luštěniny. Kožní problémy často následují nebo se objeví při problémech s plícemi nebo tlustým střevem. Celý článek najdeš zde


Alkoholová závislost
Alkohol je dobrý podvodník: člověk se cítí šťastný, když je mu mizerně, a silný, když je slabý. Ničí to jeho játra, kazí manželství, ubližuje dětem, nabourává jeho zaměstnání, zkrátka alkohol dělá z člověka „flákače“. Celý alkoholový průmysl by měl být zakázaný, protože pouze dělá z lidi hlupáky za velké peníze. Celý článek najdeš zde


Deprese
Deprese může být zapříčiněna ztrátou milované osoby nebo zaměstnání, alergií na nějaké jídlo, hypoglykémii, problémy v prostředí, kde se nacházím, nebo období menopausy. Může to být cokoliv, co naruší u člověka význam hodnoty, stability, bezpečí nebo efektivnosti.
Čtyřicet procent lidí trpících tímto problémem má jednoho nebo oba rodiče, kteří tím také trpí. Celý článek najdeš zde


Lupy
Často se to stává těm, kteří mají mastné vlasy, jelikož takhle jsou náchylnější ke vzniku povrchového akutního nebo chronického bakteriálního prostředí na kůži.
Příčinou je, že mazové žlázy produkují více mazu. Tento maz slepuje dohromady buňky a kůži. Nadbytek produkce mazu může být způsoben nedostatkem některých z živin. Celý článek najdeš zde


Brambory
Správně biologicky pěstované brambory, nejlépe v písčité půdě, mají jemnou chuť, která připomíná ořechy, ale není tak výrazná. Brambory můžeme jíst i syrové, 3x denně, aniž by se nám zprotivily, nebo abychom jimi byli přesyceni.
Jsou-li však brambory pěstované pomocí umělých hnojiv, chutnají odporně a škrábou v krku, musí to být tedy jedině brambory z vlastní zahrádky.  Celý článek najdeš zde


Vápník a zdravé kosti
Vápník je potřeba pro stavbu a obnovu kostí a zubů. Je podstatný pro funkci srdce a svalů. Chrání před vstřebáváním radioaktivního stroncia. Je potřebný pro srážení enzymů a krve. Je velmi důležitý v těhotenství a kojení. Urychluje všechny léčivé procesy. Pomáhá udržovat vhodný soulad mezi sodíkem, draslíkem a magnéziem. Je potřebný pro léčbu osteoporosy, snižuje vysoký krevní tlak. Zklidňuje srdeční funkce a má tendenci snižovat bolest. Celý článek najdeš zde


Využití a aplikace čárklu
Čárkl je velmi účinnou pomocí při průjmech, dyspepsii, střevních problémech, nadýmání, autointoxikaci, vředech a dalších často velmi vážných problémech zažívacího ústrojí. Také velmi pomáhá při páchnoucí stolici a zácpě, pokud se smíchá s olivovým olejem. Celý článek najdeš zde


Tea Tree Oil
Olej z čajovníku má dlouhou historii tradičního použití. Australští domorodci používali čajovníkové listy na kožní rány, popáleniny a infekce tak, že rozdrtili listy a aplikovali je na postiženou oblast.. Olej z čajovníku obsahuje terpenoid, který má antiseptické a antimykotické (proti plísňové) vlastnosti. Je charakteristický vysokým obsahem aktivní látky (terpinen-4-ol),  díky němuž je čajovníkový olej tak antimikrobiální. Celý článek najdeš zde


Měsíčková mast
Měsíčková mast vyrobená doma je naprosto rozdílná od ostatních přípravků s obsahem měsíčku běžně dostupných v obchodech či lékárnách. Díky svému složení a postupu je naprosto čistá a vhodná k aplikaci na jakékoliv místo na těle (např. i na intimní partie), a taky má uchovány všechny enzymy, vitaminy a jiné látky, které zaručují její léčivý proces. Celý článek najdeš zde


Horečková koupel
Na rozdíl od ostatních způsobů léčení, umělá horečka s sebou nepřináší žádné ochlazení, šok nebo toxické reakce. Horké koupele, i když jsou třeba jen krátké, stimulují imunitní mechanismus celého těla a léčí dokonce původce horečky. Největší nárůst neutrofilních bílých krvinek nastává jednu anebo dvě hodiny po ukončení koupele. Počet lymfocytů začíná narůstat o několik hodin později (dokonce někdy až po jednom dni) a to pokračuje po několik dalších dní. Celý článek najdeš zde


Parní lázně nohou
Sedni si na židli s odhalenými nohami, zbytek těla zakryj dekou nebo jinou přikrývkou. Na nádobu s horkou vodou dej dřevěné laťky a na ně polož chodidla. Nohy zakryj přikrývkou až na zem. Takto seď asi 15 až 20 minut. Nakonec si nohy osprchuj studenou vodou.  Celý článek najdeš zde