Vaše vzkazy
 
 
Z našich článků
Domácí přírodní léčba - Seznam nemocí
 
Naše zdraví - Stránky o zdravém životním stylu a duchovním životě. (c) 2007    nasezdravi@seznam.cz
Ekzém (Dermatitida, atopický ekzém)


Příznaky - dermatitida, také nazývána ekzém, je kožní problém, který se vyznačuje zčervenalou kůži; která při dotyku houstne a svědí; vytváří suché, skvrnité šupiny; a loupe se

Příčiny -  tento kožní problém může být zapříčiněn mnoha věcmi. Jsou vyjmenovány pod podtitulem "Čeho se  vyvarovat".
Kupodivu padání vlasů (holohlavost) obvykle souvisí s dermatitidou, zvláště když je ve stravě současně nedostatek nenasycené mastné kyseliny.  
Jestliže dermatitida není vyléčena, může oslabovat imunitní systém, takže se mohou objevit vážnější infekce. Je to proto, že ve stejnou dobu, kdy máš kožní problémy, se tvoje střevo poškozuje, což může velmi oslabit tvou schopnost trávit a vstřebávat živiny!
Je fakt, že 13% lidí, kteří trpí vážnými dermatitidami, si později vypěstují katary.    

Přirozená léčba
Čeho se vyvarovat
  • Dermatitida je zánětlivý stav kůže, který se obvykle znovu vrací. Dermatitida je vlastně alergie, která může být zapříčiněna parfémy, kosmetikou, gumou, léky, mastmi nebo kontaktem s kovovými slitinami (včetně niklu, stříbra a zlata). Problémem mohou být některé druhy jídla. Jestliže je dráždidlo v neustálém styku s kůží, dermatitida se rozšíří a zhorší. Samozřejmě, pokud máš tento problém, chceš jej vyřešit! Vyvaruj se prachu, průmyslových chemikálií, dýmu, sprejů, laků, motorových olejů, fermeží a rozpouštědel.
  • Vyhýbej se čistícím prostředkům, kosmetice, tělovým olejům a mlékům, které obsahují lanolin, antihistaminy, benzoany. Zapříčiňují alergie, ucpávají tukové žlázy a způsobují dermatitidu a akné. Nenos gumové rukavice na práci v domácnosti. Tvá kůže vstřebá některé chemikálie v nich obsažené.
  • Nepoužívej vazelínu a ostatní tučné masti. Zabraňují pocení a zvyšují svědění. Neškrábej se. To jenom problém zhoršuje.    
  • Stav se může zhoršit emocionálním stresem a vyčerpáním. Varuj se nachlazení a respiračním infekcím. Snižují odolnost těla a zhoršují ekzém. Vyhýbej se lidem s opary, protože virus v nich může zapříčinit vážné kožní vyrážky, jestliže máš dermatitidu.
  • Tady jsou některé alergie, o nichž odborníci říkají, že jsou převážnou příčinou dermatitidy: Kravské mléko. Přestaň buď pít kravské mléko nebo se snaž přejít na kozí mléko. Pšeničný lepek. Jsou i jiné obiloviny které můžeš jíst místo pšenice. Nikl. Odborníci to nazývají "niklová vyrážka". Ženy, které mají propíchnuté uši a mají v nich náušnice, mohou jimi tělu způsobovat různé vyrážky - zvláště tam, kde se těla dotýká další kov. Kromě toho jakýkoliv šperk, který má méně než 24 karátů, má v sobě aspoň trochu  niklu.
  • Vyhýbej se pěnovým koupelím a podobným mýdlovým koupelím. Nikdy se nekoupej v horké vodě.  Po vykoupání se pleskáním osuš. Netři se.
  • Dětské vyrážky: Vyrážka u dětí může být zapříčiněna jedením vajec, arašídů, mléka, pšenice, ryb, kuřat, vepřového nebo hovězího masa. Vajíčka, arašídy a mléko jsou ze 75 procent příčinou dětských vyrážek.
  • Bez ohledu na to co může být příčinou, vynechej pšenici, žito, oves a ječmen na šest týdnů. Potom pomalu přidávej jedno po druhém - a uvidíš jaký to má účinek na dermatitidu.                     
  • Jestliže to umíš, změř si po každém jídle puls, abys zjistil, která jídla zvyšují tep srdce. To jsou ta problematická.
  • Vyvaruj se mléčných produktů, bílé mouky, smažených jídel, dalších zpracovaných tuků a cukru. Nepoužívej antiperspiranty, protože obsahují kov. Nos jen bavlněné spodní prádlo. Nepravé prstýnky zapříčiňují kožní vyrážky. Používej jen bílý neparfémovaný toaletní papír. Ty barevné dráždí kůži. Dávej pozor, aby na právě vypraném prádle nezůstaly žádné zbytky mýdla. Sniž příjem soli a cukru.
  • Alergie na kravské mléko je jednou z nejčastějších příčin dermatitid v kojeneckém věku. Ať už to mléko pije kojenec nebo matka, která jej kojí. Nejez jídla obsahující syrová vejce. Obsahují avidin, bílkovinu, která se váže na biotin a zabraňuje tělu, aby jej strávilo a vyléčilo kožní problémy.        


    

 
Čtěte také

květina
Další podpůrné léčebné prostředky - příčinou dermatitidy může být nedostatek některého z vitamínů B. Další důležitou věcí jsou nenasycené mastné kyseliny (1-2 polévkové lžíce lněného oleje jsou nejlepším zdrojem těchto kyselin). Také je důležité mít dostatek vitaminu A a bílkovin. Další rozhodnou příčinou je nedostatek selenu. Antioxydanty pomáhají poškozené kůži se vyléčit. Nejlepší pro kůži jsou beta-karoten (mrkvová šťáva 12-18 mg denně), vitamin C (3000 mg denně), vitamin E (600-800mg denně) a zinek (20-30 mg denně).

Jestliže se chceš cítit dobře, namoč se do koupele z ovesných vloček. Přidej 2 hrnky vloček do vany s vlažnou vodou. Zůstaň tam 20 minut a když vylezeš, uvidíš, jak se budeš perfektně cítit! Pozor, abys ve vaně neuklouzl!
Následující bylinky pomáhají vyléčit ekzém: heřmánek, kořen lékořice, jahoda listy, kostival, pampeliška, ptačinec, kořen lopuchu, řebříček. Můžeš z každé bylinky zvlášť udělat čaj nebo si z nich udělat obklad na postižené místo.
Pij několik dní po sobě dvakrát denně mezi hlavními jídly roztok jílu. Umývej si postižená místa jílovou vodou.
Neboj se vystavit své tělo slunečnímu svitu a čerstvému vzduchu.
Pij dostatek čerstvé čisté vody.
Další články
Akné
Kožní vyrážky jsou často způsobeny kozumací velkého množství masa, bílého cukru, denaturované mouky (ne celozrnné a čerstvě pomleté), vajíček a stimulantů (k tomu patří i koření), nebo také nedostatkem zdravé stravy jako je čerstvá zelenina, celozrnné potraviny, ovoce, ořechy a luštěniny. Kožní problémy často následují nebo se objeví při problémech s plícemi nebo tlustým střevem. Celý článek najdeš zde


Alkoholová závislost
Alkohol je dobrý podvodník: člověk se cítí šťastný, když je mu mizerně, a silný, když je slabý. Ničí to jeho játra, kazí manželství, ubližuje dětem, nabourává jeho zaměstnání, zkrátka alkohol dělá z člověka „flákače“. Celý alkoholový průmysl by měl být zakázaný, protože pouze dělá z lidi hlupáky za velké peníze. Celý článek najdeš zde


Deprese
Deprese může být zapříčiněna ztrátou milované osoby nebo zaměstnání, alergií na nějaké jídlo, hypoglykémii, problémy v prostředí, kde se nacházím, nebo období menopausy. Může to být cokoliv, co naruší u člověka význam hodnoty, stability, bezpečí nebo efektivnosti.
Čtyřicet procent lidí trpících tímto problémem má jednoho nebo oba rodiče, kteří tím také trpí. Celý článek najdeš zde


Lupy
Často se to stává těm, kteří mají mastné vlasy, jelikož takhle jsou náchylnější ke vzniku povrchového akutního nebo chronického bakteriálního prostředí na kůži.
Příčinou je, že mazové žlázy produkují více mazu. Tento maz slepuje dohromady buňky a kůži. Nadbytek produkce mazu může být způsoben nedostatkem některých z živin. Celý článek najdeš zde


Brambory
Správně biologicky pěstované brambory, nejlépe v písčité půdě, mají jemnou chuť, která připomíná ořechy, ale není tak výrazná. Brambory můžeme jíst i syrové, 3x denně, aniž by se nám zprotivily, nebo abychom jimi byli přesyceni.
Jsou-li však brambory pěstované pomocí umělých hnojiv, chutnají odporně a škrábou v krku, musí to být tedy jedině brambory z vlastní zahrádky.  Celý článek najdeš zde


Vápník a zdravé kosti
Vápník je potřeba pro stavbu a obnovu kostí a zubů. Je podstatný pro funkci srdce a svalů. Chrání před vstřebáváním radioaktivního stroncia. Je potřebný pro srážení enzymů a krve. Je velmi důležitý v těhotenství a kojení. Urychluje všechny léčivé procesy. Pomáhá udržovat vhodný soulad mezi sodíkem, draslíkem a magnéziem. Je potřebný pro léčbu osteoporosy, snižuje vysoký krevní tlak. Zklidňuje srdeční funkce a má tendenci snižovat bolest. Celý článek najdeš zde


Využití a aplikace čárklu
Čárkl je velmi účinnou pomocí při průjmech, dyspepsii, střevních problémech, nadýmání, autointoxikaci, vředech a dalších často velmi vážných problémech zažívacího ústrojí. Také velmi pomáhá při páchnoucí stolici a zácpě, pokud se smíchá s olivovým olejem. Celý článek najdeš zde


Tea Tree Oil
Olej z čajovníku má dlouhou historii tradičního použití. Australští domorodci používali čajovníkové listy na kožní rány, popáleniny a infekce tak, že rozdrtili listy a aplikovali je na postiženou oblast.. Olej z čajovníku obsahuje terpenoid, který má antiseptické a antimykotické (proti plísňové) vlastnosti. Je charakteristický vysokým obsahem aktivní látky (terpinen-4-ol),  díky němuž je čajovníkový olej tak antimikrobiální. Celý článek najdeš zde


Měsíčková mast
Měsíčková mast vyrobená doma je naprosto rozdílná od ostatních přípravků s obsahem měsíčku běžně dostupných v obchodech či lékárnách. Díky svému složení a postupu je naprosto čistá a vhodná k aplikaci na jakékoliv místo na těle (např. i na intimní partie), a taky má uchovány všechny enzymy, vitaminy a jiné látky, které zaručují její léčivý proces. Celý článek najdeš zde


Horečková koupel
Na rozdíl od ostatních způsobů léčení, umělá horečka s sebou nepřináší žádné ochlazení, šok nebo toxické reakce. Horké koupele, i když jsou třeba jen krátké, stimulují imunitní mechanismus celého těla a léčí dokonce původce horečky. Největší nárůst neutrofilních bílých krvinek nastává jednu anebo dvě hodiny po ukončení koupele. Počet lymfocytů začíná narůstat o několik hodin později (dokonce někdy až po jednom dni) a to pokračuje po několik dalších dní. Celý článek najdeš zde


Parní lázně nohou
Sedni si na židli s odhalenými nohami, zbytek těla zakryj dekou nebo jinou přikrývkou. Na nádobu s horkou vodou dej dřevěné laťky a na ně polož chodidla. Nohy zakryj přikrývkou až na zem. Takto seď asi 15 až 20 minut. Nakonec si nohy osprchuj studenou vodou.  Celý článek najdeš zde