Vaše vzkazy
Z našich článků
Domácí přírodní léčba - Seznam nemocí
Naše zdraví - Stránky o zdravém životním stylu a duchovním životě. (c) 2007    nasezdravi@seznam.cz
Další články
Vysoký cholesterol


Příznaky: Vysoký obsah cholesterolu je neviditelné riziko, protože nemá přímé vnější příznaky. Příznaky jsou podobné jako u aterosklerózy  (možné bolesti nohou, vysoký krevní tlak, bolest v hrudní oblasti okolo srdce atd.) a vysokého krevního tlaku (bolest hlavy, zmlžené vidění, rychlý tep nebo pocit malátnosti).

Příčina: Cholesterol je tuková voskovitá hmota, která se běžně vyskytuje ve všech tělních buňkách. Je používán ke stavbě buněk, k tvorbě hormonů a pomáhá při trávení potravy. Tvá játra vyprodukují pro tělo dostatek cholesterolu. Ale cholesterol se nachází také ve všech živočišných produktech , v mléčných výrobcích, v sádle a hydrogenovaných tucích. Nadbytek cholesterolu se hromadí v tukových zásobách podél vnitřních stěn tepen. Tak pomalu cévy ucpává a natrhává tkáně a vytváří vláknitý plak. Výsledkem je ateroskleróza.
Tady jsou některá fakta o cholesterolu, abys lépe mohl pochopit celou situaci:
Zaprvé se cholesterol nachází v naší stravě, většina z toho je ve vajíčkách a mase. Jedno vejce má 275 mg a třeba jablko nemá žádný.
Dále je cholesterol ve tvé krvi. To je to, co měří lékař. Ideálně by měl být pod 200 mg/dl. V krvi jsou dva typy cholesterolu:

  • lipoproteiny s nízkou hustotou - LDL (low density lipoproteins)
tento typ ucpává tepny a je pro tebe špatný. Čím je jeho hodnota v krvi nižší, tím je to lepší.

  • lipoproteiny s vysokou hustotou - HDL (high density lipoproteins)
tento cholesterol čistí artérie a je pro tebe dobrý. Čím je jeho hodnota v krvi vyšší tím je to lepší.

Když se hladina cholesterolu zvyšuje, tak každé zvýšené 1% hladiny cholesterolu zvyšuje riziko srdečního infarktu o 2%. Takže většina lidí v našem národě je ve velkém nebezpečí srdečního infarktu. A přesto se tento problém dá řešit.
Ideální rozmezí cholesterolu je 170-190 mg/dl. Pod 150 mg/dl je zvýšené riziko úmrtí z jiných příčin, jako je rakovina jater, nemoci plic a různé druhy mozkové mrtvice.

Přirozená léčba: Nejez nasycené tuky. To je typ tuku obsažený v mase, másle, sýrech a hydrogenovaných olejích – což je nejhorší druh všech olejů a tuků, protože nejvíce zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi.
Jez pouze složené nenasycené tuky. To snižuje cholesterol. Tento typ se nachází pouze v rostlinných olejích, jako je kukuřičný, sojový, klíčkový a lněný olej. Používej pouze oleje lisované za studena, nikdy nepoužívej hydrogenované oleje (ani částečně). Většina olejů v obchodech jsou často hydrogenované. Nepoužívej hydrogenovaný řepkový olej.
Když jíš velká jídla, stimulují se tím játra k produkci enzymu, který zvyšuje jaterní vylučování cholesterolu. Jez menší porce.
Nejez nic, co je smažené. Ještě horší jsou smažené potraviny na živočišných tucích (což je většinou). Buď na pozoru před rychlými občerstveními.

Vypij denně nejméně osm sklenic vody. Je to potřebné k tomu, aby tělem procházela vláknina, která absorbuje cholesterol.
Lecitin je úžasný pro emulgování tuků a cholesterolu, takže mohou být tělem využity nebo odplaveny ven. Užívej potraviny bohaté na lecitin, jako jsou sojové boby, nebo lecitinové granule, které se z toho získávají; jsou lepší než tekutý lecitin.
Nejlepší olej pro tvé používání je klíčkový olej a lněný olej – v malé míře. Připravuj si jídla bez oleje a tuků. Poté si přidej trošku oleje až na talíř na hotové jídlo. Takto si budeš moci dobře spočítat, kolik tuku používáš, a že to nebude tuk tepelně zpracovaný.
Dále můžeš používat jednoduché nenasycené oleje. Dnes se již ví, že také snižují cholesterol. To je například olivový olej a různé jiné potraviny, jako například ořechy a avokádo. (Ohledně za studena lisovaného bezerukového řepkového oleje se stále ještě vedou spory, proto ho zde nebudeme uvádět). Tyto tuky velmi rychle snižují špatný LDL cholesterol. Avokádo je jedno z nejtučnějších potravin, přesto má tendenci cholesterol snižovat!
Ořechy snižují cholesterol, zvláště vlašské ořechy. Dále jsou dobré i sojové boby a fazole.
Nejez průmyslově zpracované potraviny, nejez často arašídové máslo, protože se skoro vždy při jeho výrobě odstraní arašídový tuk a nahradí se levnými hydrogenovanými oleji (někdy dokonce sádlem). Kupuj pouze kvalitní arašídové máslo. Otevři si ho a ucítíš ten rozdíl. Nejez sušenky, chipsy a další tučné pochutiny.
Vajíčka obsahují hodně cholesterolu (275 mg v jednom vejci); přesto studie dokazují, že u většiny lidí nezvyšují hladinu cholesterolu. To je proto, že žloutek obsahuje jak hodně cholesterolu tak i hodně lecitinu, který je potřebný k jeho využití.
Jez více ovoce a fazolí. Obojí obsahuje pektin, který obklopí cholesterol a vyloučí ho z těla. Pektin je ve veškerém ovoci a fazolích. Také mrkve snižují cholesterol, protože obsahují pektin. Zelí, brokolice a cibule mají pektin vápenatý.
Každý den potřebuješ 6 gramů vlákniny rozpustné ve vodě. Ta se nachází v ovoci, zelenině, v celý zrnech, luštěninách a ořechách. Kukuřice, rýže a oves pomáhají snižovat LDL cholesterol, aniž by snižovaly HDL cholesterol. Pšeničné otruby pomáhají proti rakovině tlustého střeva, ale nesnižují LDL cholesterol. Ovesné otruby snižují cholesterol stejným způsobem jako pektin. Dělej si placky z ovesných otrub a jez je každý den. Ovesná kaše je také moc dobrá.
Čerstvý česnek snižuje cholesterol (a také vysoký krevní tlak), ale není tomu tak u vařeného nebo u česneku, který je zbaven uměle zápachu. Bylo zjištěno, že esenciální olej obsažený v česneku i v cibuli snižuje hodnoty cholesterolu v krvi a stimuluje fibrinolytickou činnost. Každodenní užívání česneku, třeba jen v tabletách, po dobu 3-4 měsíců sníží cholesterol o 14-20% a triglyceridy o 18-24%.
Celerová šťáva význačně snižuje cholesterol.
Všechny rostliny, které obsahují fytosteroly snižují cholesterol. Nejvíce toho obsahuje sezamové semínko a dále slunečnicové semínko, květák, fíky, jahody, cibule, cukety, meruňky, rajčata a celer.
Vitamin C, E a niacin také snižují cholesterol, spolu s vápníkem.
Vitamin C snižuje oxidaci LDL a zabraňuje vzniku srdečních onemocnění. K tomuto účelu je i velmi dobrý vitamin E a selen. Zinek a měď zvyšují HDL cholesterol a snižují LDL.
Používáním 30mg denně B15 3x denně po dobu 20 dni byl u testovaných osob snížen cholesterol o 90%!

Další rady:
Cvičení pomáhá snižovat špatný cholesterol. Pravidelné pečlivé cvičení zvyšuje hladinu HDL a snižuje LDL.
Nepoužívej kávu, tabák nebo alkohol. Zvyšují škodlivý LDL cholesterol. Kysličník uhelnatý ničí stěny tepen, takže se může vytvářet zacpání. Vyhýbej se všem drogám.
Tady jsou některé rostliny, které snižuji cholesterol: zázvor, pískavice řecké seno, ječmen, spirulina a olej z citrónové trávy.
Aktivní dřevěné uhlí (čárkl) velmi účinně sníží LDL cholesterol (40%) a zvýší HDL (8%), když se třikrát denně bere jedna čajová lžička hodinu před každým jídlem nebo hodinu po jídle. Ale váže na sebe také i jiné věci!
Také sluneční svit pomáhá udržovat tvou hladinu cholesterolu v normě
Vydáno: 29.4.2007  Sestavila Žanika
Akné
Kožní vyrážky jsou často způsobeny kozumací velkého množství masa, bílého cukru, denaturované mouky (ne celozrnné a čerstvě pomleté), vajíček a stimulantů (k tomu patří i koření), nebo také nedostatkem zdravé stravy jako je čerstvá zelenina, celozrnné potraviny, ovoce, ořechy a luštěniny. Kožní problémy často následují nebo se objeví při problémech s plícemi nebo tlustým střevem. Celý článek najdeš zde


Alkoholová závislost
Alkohol je dobrý podvodník: člověk se cítí šťastný, když je mu mizerně, a silný, když je slabý. Ničí to jeho játra, kazí manželství, ubližuje dětem, nabourává jeho zaměstnání, zkrátka alkohol dělá z člověka „flákače“. Celý alkoholový průmysl by měl být zakázaný, protože pouze dělá z lidi hlupáky za velké peníze. Celý článek najdeš zde


Deprese
Deprese může být zapříčiněna ztrátou milované osoby nebo zaměstnání, alergií na nějaké jídlo, hypoglykémii, problémy v prostředí, kde se nacházím, nebo období menopausy. Může to být cokoliv, co naruší u člověka význam hodnoty, stability, bezpečí nebo efektivnosti.
Čtyřicet procent lidí trpících tímto problémem má jednoho nebo oba rodiče, kteří tím také trpí. Celý článek najdeš zde


Lupy
Často se to stává těm, kteří mají mastné vlasy, jelikož takhle jsou náchylnější ke vzniku povrchového akutního nebo chronického bakteriálního prostředí na kůži.
Příčinou je, že mazové žlázy produkují více mazu. Tento maz slepuje dohromady buňky a kůži. Nadbytek produkce mazu může být způsoben nedostatkem některých z živin. Celý článek najdeš zde


Brambory
Správně biologicky pěstované brambory, nejlépe v písčité půdě, mají jemnou chuť, která připomíná ořechy, ale není tak výrazná. Brambory můžeme jíst i syrové, 3x denně, aniž by se nám zprotivily, nebo abychom jimi byli přesyceni.
Jsou-li však brambory pěstované pomocí umělých hnojiv, chutnají odporně a škrábou v krku, musí to být tedy jedině brambory z vlastní zahrádky.  Celý článek najdeš zde


Vápník a zdravé kosti
Vápník je potřeba pro stavbu a obnovu kostí a zubů. Je podstatný pro funkci srdce a svalů. Chrání před vstřebáváním radioaktivního stroncia. Je potřebný pro srážení enzymů a krve. Je velmi důležitý v těhotenství a kojení. Urychluje všechny léčivé procesy. Pomáhá udržovat vhodný soulad mezi sodíkem, draslíkem a magnéziem. Je potřebný pro léčbu osteoporosy, snižuje vysoký krevní tlak. Zklidňuje srdeční funkce a má tendenci snižovat bolest. Celý článek najdeš zde


Využití a aplikace čárklu
Čárkl je velmi účinnou pomocí při průjmech, dyspepsii, střevních problémech, nadýmání, autointoxikaci, vředech a dalších často velmi vážných problémech zažívacího ústrojí. Také velmi pomáhá při páchnoucí stolici a zácpě, pokud se smíchá s olivovým olejem. Celý článek najdeš zde


Tea Tree Oil
Olej z čajovníku má dlouhou historii tradičního použití. Australští domorodci používali čajovníkové listy na kožní rány, popáleniny a infekce tak, že rozdrtili listy a aplikovali je na postiženou oblast.. Olej z čajovníku obsahuje terpenoid, který má antiseptické a antimykotické (proti plísňové) vlastnosti. Je charakteristický vysokým obsahem aktivní látky (terpinen-4-ol),  díky němuž je čajovníkový olej tak antimikrobiální. Celý článek najdeš zde


Měsíčková mast
Měsíčková mast vyrobená doma je naprosto rozdílná od ostatních přípravků s obsahem měsíčku běžně dostupných v obchodech či lékárnách. Díky svému složení a postupu je naprosto čistá a vhodná k aplikaci na jakékoliv místo na těle (např. i na intimní partie), a taky má uchovány všechny enzymy, vitaminy a jiné látky, které zaručují její léčivý proces. Celý článek najdeš zde


Horečková koupel
Na rozdíl od ostatních způsobů léčení, umělá horečka s sebou nepřináší žádné ochlazení, šok nebo toxické reakce. Horké koupele, i když jsou třeba jen krátké, stimulují imunitní mechanismus celého těla a léčí dokonce původce horečky. Největší nárůst neutrofilních bílých krvinek nastává jednu anebo dvě hodiny po ukončení koupele. Počet lymfocytů začíná narůstat o několik hodin později (dokonce někdy až po jednom dni) a to pokračuje po několik dalších dní. Celý článek najdeš zde


Parní lázně nohou
Sedni si na židli s odhalenými nohami, zbytek těla zakryj dekou nebo jinou přikrývkou. Na nádobu s horkou vodou dej dřevěné laťky a na ně polož chodidla. Nohy zakryj přikrývkou až na zem. Takto seď asi 15 až 20 minut. Nakonec si nohy osprchuj studenou vodou.  Celý článek najdeš zde